Wszystko o męskosci

Opublikowany Autor admin

Young happy couple in bed

Twój wigor erotyczny

Zdobądź wiedzę na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, albowiem odpowiednia troska im poświęcona zapewni ci zdrowie i tężyznę seksualną na długie lata.

Testosteron rządzi

Najistotniejsze transformacje, przez jakie przechodzi twój organizm, wyzwalane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w brzuchu matki

Sposób wiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk lub jako tadalis dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym występuje rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnorodnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W czasie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, cały czas trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to efekt działania testosteronu. Innym efektem pracy testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj potencja